Brány a branky na míru

Brány jsou buď pojezdové nebo otevírací.

Pojezdové brány se vyrábějí ve dvou provedeních; pojezdová brána na kolečku a pojezdová brána samonosná.

Brána na kolečku má dvě kolečka a jezdí na kolejnici zakotvené v betonovém základovém pásu. Též se může zakotvit do zámkové dlažby, je ale nutné, aby podklad držel kolejnici v přímce. Kolejnice a veškeré další komponenty jsou žárově pozinkovány.

Pojezdová brána samonosná (bez kolejnice) má vedle vjezdu pojezdové vozíky, které bránu pomocí šíny vynesou. Tato brána je o něco dražší než kolečková.

Oba typy pojezdových bran mohou jezdit i do kopce, ale dráha musí být přímá a brány musejí mít pohony. V případě velkého svahu se do bran montuje tzv. brzdné kolečko. Oba typy pojezdových bran mají nosný sloupek a jsou nezávislé na oplocení.

Jako jedna z mála firem vyrobíme brány, které jsou schopné jezdit do svahu. V extrémním případě používáme brzdné kolečko.

Brány dvoukřídlé a branky osazujeme nastavitelnými panty, které jsou buď přímo zazdívací a nebo se šroubují na sloupky.

Všechny brány jsou vyráběny z jeklových profilů, do kterých montujeme Vámi zvolenou výplň. Pokud k bráně dodáváme i pohony, nejsou nutné zámky – pohony jsou samosvorné.

K pletivovým plotům dodáváme typizované zahradní brány a branky z trubkových profilů, které jsou přímo na skladě, ihned k odběru. Výhodou těchto výrobků je nižší cena.

Dřevěná branka

Dřevěná branka