Dřevoplastové

Dřevoplastové plotovky Grenafence

V našem sortimentu bezúdržbových plotových výplní na míru uvádíme novinku – plotovky Grenafence od výrobce venkovních teras.

Jedná se o nový druh kompozitních plotovek, které nevyžadují žádnou údržbu a nemusí se tedy vůbec natírat. Nehnijí. Nejsou nasákavé. Nekroutí se ani neosychají jako klasické dřevo. Odolávají počasí a slané vodě, hmyzu i dřevokazným houbám.

Plotové dílce Grenafence se vyrábí

  • v pěti barevných odstínech – hnědé, pískové, šedé, červenohnědé a oranžové
  • ve dvou povrchových úpravách – nekartáčované, kartáčované
  • ve třech tvarových provedeních – do oblouku, zkosené a rovné

Profily Grenafence jsou vyrobeny z dřevoplastové směsi WPC (Wood-Plastic Composite) = přírodní dřevěná vlákna 60% a polypropylen 40%. Neobsahují žádný PVC. Materiál plotových dílů Grenafence je probarven ve hmotě, tzn. že při poškození plochy či poškrábání se zobrazí stále stejný a celistvý barevný tón. Jedná se o materiál s velkými perspektivami, nejen z hlediska dobrých vlastností, dlouhé životnosti a širokého spektra použití. Je 100% recyklovatelný

S profily Grenafence se pracuje podobně jako se dřevem, nevyžadují žádné zvláštní nástroje. Lze je běžně řezat, řezné plochy brousit a leštit, můžeme jej vrtat, přibíjet a šroubovat. Na rozdíl od plastových plotovek má Grenafence minimální teplotní roztažnost. Plotové dílce podléhají přírodnímu zešednutí (jedná se o tzv. dřevěnou patinu) – díky přítomnosti pilin barva časem vybledne. Vyblednutí trvá několik týdnů až měsíců a dále je již neměnné. Tento efekt je stejný u všech výrobků ze dřeva.

Délka: 0,6 m, 0,8 m, 1,0 m, 1,2 m, 1,6 m, 2,0 m

Rozměr: 18 x 88,5 mm

Hmotnost: 1,8 kg/bm


na původních stránkách se nezobrazuje fotogalerie, proto nelze zařadit obrázky

pdf Plotová výplň dřevoplastová Grenafence